Nákupy

V KLT přepravkách dopravíte zeleninu na trh bezpečně


Mít na zahradě skleník a záhony se zeleninou se zdá velkou výhodou, ale nikdo za vás zeleninu nezasadí, nevypěstuje, ani nesklidí. Musíte této činnosti věnovat určitý čas a energii, a tak by vás zajisté mrzelo, kdybyste se těšili z úrody okurek a rajčat, zelí a kedluben či ředkviček, a vaše snaha by ztroskotala na nevhodných skladovacích a přepravních nádobách.

úroda jablek

V současné době se stále velké popularitě těší dřevěné bedýnky. Jsou levné a pořídíte je jednoduše třeba od někoho, kdo se jich che zbavit. Tyto výhody však vyvažují potíže, o kterých byste měli vědět. Především dřevo snadno nasákne nečistoty, jako je prach, šmír a mastnota, a je také dobrým přenašečem plísní a hniloby. Může se pak snadno stát, že polovina celé bedýnky přijde vniveč, když jediný nahnilý plod kontaminuje další. Bedýnky také nelze jednoduše udržet čisté, dřevěné latě nejsou hoblované a jejich drsný povrch je ideální pro přichycení jakékoli nežádoucí látky.

zelenina v přepravkách

Velkým úskalím je stohováním dřevěných beden na sebe. Musíte se spolehnout pouze na hmotnost nákladu, který není vůči pohybu ničím zajištěný, a tak se například při naklánění v nákladovém prostoru auta bedýnky sesypou na jednu hromadu. A u ovoce a zeleniny je to tragédie, protože stěží pak můžete takto poškozenou úrodu zpeněžit.

KLT přepravky zhotovené ze zdravotně nezávadného polypropylenu jsou vyrobené tak, aby je bylo možno stavět na sebe do vysokého komínu. Zářezy v bednách zabrání jejich zřícení a máte pak jistotu, že vaše plody přepravíte do tržnice bezpečně.

KLT přepravky také snadno udržíte čisté, stačí k tomu běžný saponát či dezinfekce a teplá voda. Přepravky se zhotovují ve více barevných variantách, tím se vám také usnadní identifikace sklizených komodit a bude to vypadat na první pohled i lépe, kdy váš nákladový prostor a místo v tržnici oživíte pastelovými barvami.

Powered by: Wordpress