Nákupy

pokojové rostliny v barevných květináčích


Každá domácnost je jiná a někteří lidé milují ve své přítomnosti část přírody, kterou mohou mít ve své blízkosti. Nebojte se, nemluvíme o tom, abyste měli v obývacím pokoji živý strom velký přes tři metry, ale i to se se stává v některých zemích. U nás to zase tak moc nevidíme. Co si můžete pořídit domu, jsou pokojové rostliny. Dodají každé místnosti úplně jiný vzhled a oživení. Nejenže dodají kyslík, jelikož jsou to díky zelenému barvivu stvořeny, ale taky mohou pokoj krásně oživit. Pokojových rostlin je spousta druhů a ani největší sběratelé je nemají doma všechny. Určitě by se vám to nevešlo do jednoho většího domu.

plastový květináč

Opravdu existuje moc a moc druhů. Ať už těch základních nebo těch více vzácných. Vždyť si to vezměte například jen potos má několik poddruhů, které byli vyšlechtěny. Každá zajímavá květina ať už kvetoucí nebo okrasná listem má více druhů. Jak už jsme zmínili, můžete mít květiny okrasné květem a to jsou například fialky, orchideje, jasmín, hortenzie, brambořík, kaly a spoustu dalších. Je jich tolik, že bychom tu byli ještě zítra s jejich jmenováním. Dále máme zelené pokojové rostliny. I u těchto rostlin se stává, že kvetou, ale je to velmi ojedinělé. Musí mít naprosto příznivé podmínky a ani to vám nezaručí, že květina vykvete. Jedny z těch nejrozšířenějších jsou monstery, filodendrony, maranty, potosy, kalatei, lopatkovec a gardenie. Ovšem to je jen velmi malý výčet pokojových rostlin.

plastový květináč

Pokojové rostliny můžete mít v plastových květináčích nebo zvolit například dříve používané květináče terakotové. Mají skvělé vlastnosti, že udržují vlhkost tím, že do sebe nasají část vody. Ovšem vzhledově nevypadají nic moc. Nevěšte hlavu, můžete si vybrat okrasný květináč, do kterého tuto terakotu schováte a tak budete mít jak pěkný vzhled květiny, tak krásný barevný květináč, aby vám ladil https://www.sauto.cz/inzerce/osobni/lada do vašeho bytového designu.

Powered by: Wordpress