Podnikání

Plavba po Vltavě s cílem na soutoku s Malší


Co by vodákům vzkázal penzion v Českých Budějovicích?

Prodlužte si vodácké putování až do českobudějovického centra – většina vodáků,kteří splouvají horní tok Vltavy, si naplánuje výpravu tak, že buď začínají u Soumarského mostu, pokračují k Lipnu v Nové Peci a odtud se pak přesouvají do Vyššího Brodu, aby akci uzavřeli v Českém Krumlově nebo pod zříceninou hradu Dívčí Kámen, případně v Boršově nad Vltavou. Rádi bychom vám navrhli plavbu prodloužit až do Českých Budějovic, protože řeka je tu stále zajímavá a navíc můžete po skončení putování poznat krásy města, zámku Hluboká nad Vltavou a Blanského lesa.

Napište nám https://www.penzionurudolfa.cz/napiste-nam – stačí napsat ubytovateli a rezervovat si ubytování na závěr vodáckého putování. Budete tu mít k dispozici veškerý komfort se sprchou, měkkou postelí a wellness službami, což bývá pro vodáky v kempech nedostupné. Odpočinete si tu, prospíte se v klidném prostředí a můžete pak vyrazit na výlet do okolí.

Rožmberk nad Vltavou

Vypravte se na Kleť – co bychom vám rádi navrhli, je výlet na Kleť – nejvyšší horu Blanského lesa. Máte-li s sebou vůz pro přepravu lodí, odložte přívěs s loďmi v penzionu a vydejte se autem do holubova a Třísova a odtud nad vesničku Krásetín, kde je stanice lanové dráhy. Výhled z Kleti je fantastický, určitě nebudete litovat, tedy pokud vám přeje počasí, a je alespoň polojasno.

Hluboká nad Vltavou

Zámek v Hluboké – do Hluboké nad Vltavou byste mohli teoreticky i doplout, jenže za prvé tu již Vltava ztrácí na zajímavosti, a za druhé jsou veškeré jezy od Jiráskova mostu nesjízdné a spíše připomínají přehrady, než jezy. Musíte lodě přenášet na velmi dlouhou vzdálenost. Mnohem lepší je plavbu ukončit na soutoku Vltavy a Malše za Trilčovým jezem (ten se dá splout, pokud vám jej hrázný na 5 minut otevře, ale jsou tu ve sjízdné propusti nebezpečné betonové zábrany, které z vody vytvoří vodní pěnu a špatně se tu manévruje), a na Hlubokou se projet na kole nebo autem. Zámek s oranžérií i přilehlým parkem určitě stojí za zhlédnutí.

Powered by: Wordpress