Nákupy

Vyberte svému partnerovi univerzální trekovou obuv


Moudří lidé vám naznačí, že při pohybu v přírodě, ať už provozujete jakékoli pohybové aktivity či sport, je rozhodující především obuv. Samozřejmě, že můžete našlapovat naboso, což je také velmi zdravé, ale přece jen je pohodlnější a komfortnější obouvat boty s podrážkou, která chrání chodidla před úrazy. I kdybyste měli na sobě jen obyčejné bavlněné tričko ze second handu za dvě stovky a potrhané krátké kalhoty ve stejné ceně, na to, co si obouváte na své nohy, byste neměli dopustit.

trekové boty

Obuv je také vhodnou příležitostí k obdarování partnera v rámci vánočních svátků či narozeninové oslavy a muži jistě ocení dobrý ženský vkus a také to, pokud se vyznáte v technických parametrech. Máte-li spadeno na špičkové trekové pánské boty, pokuste se zaměřit pozornost na následující parametry:

horský terén

Membrána – dnes již nemá význam nakupovat trekovou obuv bez voděodolné membrány. Ta je vždy konstruována tak, aby nemohla voda proniknout dovnitř, ale aby zároveň unikal odpařovaný pot v podobě vodní páry ven. Tím je udržován maximální možný komfort i v náročných podmínkách vysokohorské turistiky.

Odpružení a podešev – každý muž ocení dostatečné odpružení pro vyšší komfort při chůzi a běhu a zároveň dobře přilnavou a neklouzavou podrážku. Boty by vás měly udržet i v problematickém terénu za silného deště.

Ripstop – toto je speciálně tkaná látka, která se vyznačuje extrémní pevností, a to je v horách mezi kameny, kořeny stromů a větvemi naprosto zásadní vlastnost. Pro chůzi v náročném terénu je to spíše podmínka, než bonus navíc.

TPU – dobré boty c-store.cz poznáte také podle toho, že textilní svršek není navázán přímo na podešev, ale je pevnostně zajištěn ochrannou bariérou, například z TPU, což je termoplastický polyuretan, známý například z technologie výroby obalů na mobilní telefony.

Lehkost – nízká hmotnost obuvi je také ukazatel, který muži (samozřejmě i ženy) ocení zejména při delších výletech. K čemu vám bude pancéřová obuv, co vydrží i výbuch granátu, když bude vážit pomalu půl metráku a noha v ní bude jako přikovaná k zemi.

Powered by: Wordpress