Podnikání

Správné sečení trávy

Dosažení co nejlepšího výsledku

Trávník nalezneme na mnoha plochách, protože je hezký, prospívá životnímu prostředí a při mokru se nebudeme propadat. Snahou měst a různých institucí proto je snažit se zbytečné betonové či chodníkové plochy nahradit právě zelení. Pro zemědělce je zase tráva důležitá na sušení. Když máme trávník třeba na dvorku a zahradě, tak je pro nás důležitý vzhled, hustota a příjemná chůze místo bláta na hliněné ploše.

zelený trávník

Dobrou hustotu trávníku podpoříme tak, že ho budeme pravidelně sekat, ale nemělo by to být zbytečně nízko, protože se v něm může uchytit plevel či při velkém horku začne usychat. Síct bychom měli za sucha a ostrou lištou, protože takto dosáhneme čistého řezu, který je pro trávník nejméně škodlivý. Jeho růst se dá podpořit vhodnými hnojivy během určeného období. Posečenou trávu je rozhodně lepší sbírat do koše a dávat třeba na kompost, protože při sečení bez koše můžou vést zbytky trávy ke vzniku plísně.

Rozlehlé prostory

Při sečení je dost důležité, jaký vlastně máme stroj. Chodit totiž s elektrickou sekačkou na kabel po rozlehlé louce je nereálné. Musíme si, proto vybrat stroj dle doporučené plochy, na kterou je konstruovaný, abychom se vyhnuli potížím. Jestliže chcete slušnější zařízení na větší zahradu, tak můžete zvolit stroje od Hondy, protože jejich benzínové motory jsou opravdu kvalitní a nemají nijak vyhnaný výkon vysokými otáčkami, takže se můžeme těšit na mnoho hodin provozu bez starostí.

rozsáhlá louka

Jestliže máme nějaký rozsáhlý pozemek s vysokou trávou a na jeho posečení nemáme vybavení nebo čas, tak není problém ho svěřit sečení trávy Ostrava. Zde mají vybavení bohaté a nechybí ani fréza, která je vhodná na zanedbané pozemky, kde už jsou nálety dřevin, takže se sekačkou si zde ani neškrkneme. Zaměřují se na pozemky nad 5 000 metrů čtverečních, takže velká plocha je od práce rozhodně neodradí.

Powered by: Wordpress