Auto

Náhrada lidí za stroje

Usnadnění práce

Vývoj lidské civilizace je spojen s různými vynálezy a inovacemi. Již v dávných dobách si člověk vyrábí nástroje třeba ze dřeva, aby s nimi mohl lovit zvěř. Postupně přicházeli stále pokročilejší nástroje až jsme přešli do fáze strojů. Dnes si pod pojmem stroj můžeme představit zařízení, které je kromě běžných kovových součástek napěchované elektronikou a vybavené chytrým softwarem.

šicí stroj

Nahradili tak na řadě místech těžkou či nebezpečnou práci, takže pro lidi je tento vývoj jedině příznivý. Firmám se to pochopitelně také hodí, protože stoj dokáže nahradit jednoho či více lidí a ještě dělat práci rychleji, což se příznivě promítne na zisku. Lidé však o práci nepřichází, jenom se mění trh práce s tím, že tyto stroje musí někdo konstruovat, vyrábět, obsluhovat, servisovat a podobně. Rozhodně je však pohodlnější jezdit s klimatizovaným traktorem na poli než ho celé rýt rýčem ručně. Takových příkladů si můžeme všímat stále všude kolem nás.

Speciální stoje

Řada firem vyrábí univerzální stroje, které jsou přizpůsobeny tomu, aby se daly využít co v nejširším možném záběru. Mnohdy se na ně dá napojit sladu zařízení. Dále můžou být strojní zařízení stavebnicové, což bývá třeba u převodovek. Můžeme si tak složit převodovku s potřebným převodovým poměrem a v případě potřeby nějaké stupně odebrat.

virtuální oko

Ovšem u takových výrobních strojů jsou mnohdy kladeny specifické požadavky, takže ty univerzální stoje nepostačují. Pro takové případy si nechte vyrobí jednoúčelové stroje https://www.imtts.cz/produkty/prumyslova-automatizace/, které budou přímo na míru. Samozřejmě musíme počítat s vyšší cenou, protože někdo je musí navrhnout tak, aby danou práci dělali co nejlépe, a navíc jich může být jen pár kusů, což zvýší cenu výroby. Na druhou stranu budou pracovat s velmi dobrými výsledky, takže investice se vrátí, jenom musíme určitou dobu počkat. Jednoúčelový stroj může být skvělou součástí automatizace výrobních procesů.

Powered by: Wordpress