Nákupy

Bydlení ve vlastním


Můžete se setkat s více druhy bydlení. Nejrozšířenější je osobní vlastnictví a nájem. Nájem bere většina lidí jako první bydlení před koupí nebo stavbou svého vlastního tomu či bytu. Mít kde bydlet je základní právo a potřeba, a každý tuto potřebu uspokojuje jak může. Jsou samozřejmě lidé, kteří nedají dopustit na nájem. Jsou to zejména lidé, kteří se čas od času stěhují za prací a tak pro ně vlastní dům či byt zatím nemá význam.

nový dům

Otázkou bydlení se zabývá každý. Dnes je vidět víc než kdy jindy jak je u nás bydlení nedostupné. Vše se zdražilo natolik, že mnoho lidí bydlí se spolubydlícími, aby vůbec zvládli zaplatit střechu nad hlavou. Pak jsou tu lidé s průměrnými až nadprůměrnými příjmy, kteří dávají přednost vlastnímu domu. Každému vyhovuje něco jiného, ale dům vám oproti bytu poskytuje větší soukromí, klid a pohodu, a také samozřejmě možnost zahrady, což u bytu většinou nemáte.

V dnešní době se staví nové domy většinou na okrajích vesnic a měst, protože centra jsou plná starší zástavby. Staví se samostatně stojící domky, a většinou jde o bungalovy. Právě ty se staly hitem posledních let. Někdy se můžeme se samostatně stojící novostavbou setkat i v centru na místě zbořeného staršího domu, ale to jsou spíše výjimky.

modrní dům

Proč bungalovy?
Je to zkrátka do jisté míry móda, tak jako se dříve stavěly například šumperáky. Stavba bungalovu není technologicky náročná, a dnes si můžete pořídit i nízkoenergetický bungalov, který má solární panely a tepelné čerpadlo. Tepelné čerpadlo už je dnes povinnost ze zákona, a fotovoltaika vám může pomoct snížit náklady za elektřinu, která také zdražila o desítky procent. Ať už se rozhodnete stavět cokoliv, důkladně zvažte všechno, co byste v domě chtěli mít. Dům si většina lidí staví na celý život, tak ať výsledek stojí za to a netrápí vás nedomyšlené věci.

Powered by: Wordpress