Podnikání

Jak je to s časovými termíny při stěhování


Že je stěhování akce náročná na čas, je známo již dlouho, ale přesto se kvůli tomu někteří lidé dostávají do nesnází. Jak jim předcházet a čeho se v této souvislosti vyvarovat?

Objednávka stěhovací firmy – kdo se domnívá, že si v pondělí usmyslí, že by se mohl v pátek přestěhovat, a v úterý začne obvolávat stěhovací firmy, spláče nad výdělkem. Stěhováci mívají objednané zakázky až na tři týdny dopředu a pro jistotu se vyplácí zajišťovat stěhovací akci měsíc až šest týdnů předem.

obytná místnost

Zajištění parkovacího místa – ještě větší problém nastává u zajištění parkování pro stěhovací vozy. Ve velkých městech, kupříkladu v Praze, je nutné žádat o parkovací výjimku na odboru dopravy příslušného městského obvodu minimálně 30 kalendářních dnů předem. Proto se vyplatí zajistit si stěhovací firmu tak pět týdnů před akcí a ihned zajít na (pražský) magistrát kvůli dotyčné žádosti pro parkovací místo.

Demontáž nábytku – nejste-li si jisti, že stihnete v rámci příprav na stěhování včas rozmontovat nábytek, anebo se domníváte, že to sami nezvládnete, je vhodné požádat o to stěhováky a dohodnout se, kdy k vám zavítají a nábytek rozeberou. Může to být i některý den v delším předstihu před samotným stěhováním, záleží na dohodě. Stěhovací firmy samozřejmě zajistí i smontování nábytku po přestěhování.

stěhování nábytku

Balení věcí – stěhovací firma může vypomáhat i s touto činností, ovšem pokud to zvládnete sami, raději začínejte věci balit již v den, kdy objednáváte stěhovací firmu. Nebudete pak muset spěchat, zbytečně se stresovat a měnit kvůli tomu vaše plány. Když každý den zabalíte dvě krabice věcí, bude to spíše příjemné zpestření a nebude vás to nijak vyčerpávat.

Kdy se přestěhovat – máte-li možnost volit termín samotného stěhování v Praze, pak si vybírejte raději jaro a podzim, kdy není venku ani horko, ani zima, a ze dnů v týdnu je vhodná středa nebo čtvrtek, s tím, že si ještě v pátek vezmete dovolenou a na vybalování věcí budete mít dostatek času – tři až čtyři dny.

Powered by: Wordpress