Nákupy

Chybí vám klidný spánek?


Každý měl alespoň jednou za život problém usnout a dobře se vyspat. Na spánek má vliv velká spousta faktorů, které mohou spánek velmi významně ovlivnit. Mezi ty nejčastěji patří paradoxně únava. Pokud je člověk velmi unavený, může mát opravdu problém s usnutím. Zvýší se adrenalin, a ten tělu nedovoluje usnout protože jede na maximum. Proto je dobré nepracovat na maximum, ale podle toho co vaše tělo zvládne. Naslouchejte mu, protože jedině tak budete vědět co se s vámi děje.

postel peřina

Pokud jsme dlouhodobě ve stresu, většinou se to odrazí na spánku, a to tak, že se budete často budit. Stres působí i na mozek, takže riskujete noční můry až noční děsy, což rozhodně není nic příjemného. Na spánek má také vliv strava a to co pijeme. Před spánkem není dobré pít alkohol, protože zatěžuje zažívání, a také bychom neměli jíst těžká a tučná jídla. Oboje zatěžuje trávicí systém, který vám dá v noci najevo, že jste ho zaneprázdnili.

Existují možnosti, jak se uspat
Jestli vás trápí problémy se spánkem dlouhodobě, je čas se zastavit a zamyslet se nad tím, jestli už není vhodná doba na změnu životního stylu. Nikdo totiž dlouhodobě nezvládne zběsilé tempo, které si tolik lidí vybralo. I přesto existují cesty, jak si vytoužený spánek přivodit. Vyzkoušet můžete nejen přírodní doplňky stravy, které obsahují zklidňující a relaxační bylinky, jako je například levandule, ale můžete zkusit třeba aromaterapii.

zívání žena

Velmi žádaný je čaj na spaní, který je mnohem šetrnější než léky na spaní, které mají tu nevýhodu, že pro někoho mohou být nebezpečné a je velmi snadné se jimi předávkovat. Jestli chcete svoje problémy se spánkem řešit přírodní cestou prostřednictvím čajů, určitě se i v tomto případě poraďte o složení čaje s lékařem či lékárníkem a to zejména, pokud jste těhotná nebo kojící žena. Ani bylinky se nemohou užívat všemi a bez omezení.

Powered by: Wordpress