Zajisté si to dokážete představit. Pot z vás teče všude možně a sotva popadáte dech. Nepomáhá ani ruční větráček, nepomáhá ani chlazené pití a nepomáhá prostě vůbec nic. Organismus se začíná přehřívat a zde je jisté nebezpečí. Proto je třeba něco podniknout.
Ten, kdo nemá zahradu ani možnost mít bazén to řeší minimálně klimatizací v bytě. Kdo nemá ani tu, jistě má minimálně ochlazovač vzduchu. Pozor, to není klimatizace, pracuje totiž na jiném principu. A kdo nemá peníze ani na ten ochlazovač, musí mít doma nutně minimálně větrák. Ten zázrak neudělá, ale je to přeci jen minimální únik před vysokou teplotou.
Ovšem to všechno je nic proti středně velkému bazénu, kde si člověk může i zaplavat, nebo klidně položit na vodní hladinu lehátko a spokojeně odpočívat. Ano, i číst se dá, ale nějakou knihu, které nevadí voda, protože se u toho často usne. Takový bazén potřebuje rozhodně čistou vodu. A ta se neudělá sama od sebe. O tu se musí postarat majitel sám, nebo s pomocníky. A těmi jsou všelijaké technické věci, nebo také věci chemické. Bez nich to moc nejde.
Proto je třeba si takové pomocníky pořídit. Může jich být jen pár, ale pokud chceme dostat naše koupání a plavání v bazénu na jiný level, bude jich asi více. Mohou to být věci větší, jako třeba filtrace, nebo menší jako třeba bazénový vysavač. Obě jsou to věci potřebné a bez nich se čistá voda prostě nedá udržet. Filtrace nás zbaví drobných nečistot, které ve vodě plavou a vysavač zase dokáže vyčistit celé dno, a to bez zásahu lidské ruky, pokud ovšem jeho majitel zakoupil plně automatický přístroj. Nemá smysl zkoušet čistit dno čímkoli jiným. Hadr na holi jen všechno rozvíří a než se to zase usadí, máte po koupání. A to usazené je stejně zase na dně. Takže vysavač to do sebe pěkně nacucá a je třeba jej pouze někdy jednou za čas vyčistit.