Nákupy

Nakupujeme v second handu

Second handy se již v devadesátých letech staly jakýmsi symbolem něčeho, co se vymykalo běžným tradicím prodeje textilu a obuvi. Jestliže jste totiž zašli do butiku, kde se tou dobou velmi dobře prodávaly například „plísňové džíny“, i když jejich cena vysoce převyšovala výrobní náklady, šlo o prostředí poměrně noblesní, a mnozí prodejci si tam také noblesně připadali. Second hand byl tehdy naopak čímsi opovrhovaným, kam lidé odkládají to, co již nepotřebují, co se jim nelíbí, anebo z čeho již „vyrostli“. Bohužel tomu nahrával i omezený sortiment a zvláštní „pach“ těchto obchodů a možná, že i to bylo důvodem, proč tehdy přitahoval i svérázné osoby s nízkými příjmy.

džínové kalhoty

Doba se však mění, od té doby uplynula tři desetiletí, a povaha „sekáčů“ je dnes již zcela odlišná. V první řadě se tu obměnil sortiment a objevíte tu mnohdy velice zajímavé kousky. Je to dáno nasycením trhu textilem a obuví a velkým množstvím výrobků, z nichž mnoho je vynikající kvality a za rozumnou cenu. V současných second handech se tak mnohdy ocitá i to, co je téměř nepoužívané, v podstatě skoro jako nové, ale za více než poloviční cenu.

dětské oblečení

Výhodou nákupu v těchto obchodech jsou i seprané bavlněné látky, možná to sami znáte z vlastní zkušenosti – koupili jste si bavlněné povlečení, sice barevné, ale zřejmě kombinace barviva a neseprané tkaniny z něj vytvořila hrubý materiál na dotek, a teprve po pětadvacátém vyprání se tkanina změkčila a je konečně příjemná. Neseprané bavlněné látky jsou nepříjemné zejména u triček, tepláků, pyžam či spodního prádla, ovšem jestliže toto pořídíte ze second handu, máte v podstatě jistotu, že vše bude dostatečně měkké a hebké. A jedna rada na závěr: Pokud nakupujete výrobky online, důkladně proměřte svou velikost, abyste se vyvarovali případnému vracení, což by mohlo zbytečně celý proces nákupu prodražit.

Powered by: Wordpress