Podnikání

Co vás může překvapit v Chorvatsku?


Chorvatsko je země mnoha možností, krásné přírody, památek a zajímavé kultury. Někteří Češi tuto zemi navštěvují opakovaně, každý rok. Ale některé dokáže stále překvapit, i když ji navštěvují poněkolikáté.

Na které věci byste se měli v Chorvatsku připravit a které vás mohou překvapit?

Už žádné kuny

Od ledna 2023 je Chorvatsko v eurozóně, což znamená, že přijali za měnu euro. Do konce roku 2023 mají ještě prodejci povinnost uvádět ceny jak v eurech, tak v kunách. V roce 2024 ale však nakoupíte už jenom pomocí kun.

euro

V neděli je zavřeno

Poměrně novinkou od minulého roku je také to, že v neděli budou obchody zavřené. Téměř všechno Otevřeny budou pumpy, trhy, trafiky a obchody, které jsou v nádražních halách. Ale do takového supermarketu si v neděli bohužel nezajdete a budete muset počkat do pondělí.

Problémové parkování

Nedivte se, když narazíte v Chorvatsku na problém s parkováním. Parkovišť je málo, nejsou vůbec dobře značená a jsou opravdu hodně drahá Na druhou stranu, pokud zastavíte mimo vyznačená parkoviště, hrozí vám opravdu vysoké pokuty.

Více než sto ostrovů

Milovníci ostrovů by měli do Chorvatska určitě zavítat, protože věděli jste, že je v Chorvatsku více než sto ostrovů? Můžete si vypůjčit loď a všechny je procestovat, včetně toho, kde se natáčela Mamma mia.

ostrov

Kamenité pláže

Věděli jste, že drtivá většina pláží v Chorvatsku je kamenitých? Pokud hledáte pláže s jemným pískem, dají se najít i zde, ale 90 % tvoří pláže s oblázky a kameny. Což může být sice trochu nepohodlné na odpočinek, ale díky tomu je v Chorvatsku velmi čistá voda.

Boty do vody

Jestli v Chorvatsku něco využijete, jsou to boty do vody. Nejenom, že díky oblázkovým plážím můžete ve vodě šlápnout na nějaký ten ostrý kámen, ale je tu poměrně velký výskyt mořských ježků, které rozhodně nechcete mít zapíchnuté ve svém chodidle

Powered by: Wordpress